Ile kosztuje Audi A5?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Audi A5 - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Audi A5 prosto z salonu kosztuje średnio 199833 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 280257 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 77062 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Audi A5 nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Audi A5) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Audi A5 - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Audi A5. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Audi A5: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Audi A5 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Nieważne czy to coupe, Sportback czu Cabriolet – w każdej wersji Audi A5 przyspiesza bicie serca wielu fanom motoryzacji. Wzorowane na czwartej generacji Audi A4, stworzone na A5 ma jednak zdecydowanie bardziej sportowe zacięcie niż jego pierwowzór, zwłaszcza w modelu z napędem na cztery koła. Podobnie jak większość aut od Audi A5 charakteryzuje się nie tylko dobrym, choć według niektórych nieco nudnym designem, ale także dobrymi osiągami technicznymi. Od daty swojej premiery w2007 roku przeszło facelifting, a po kilku kolejnych latach doczekało drugiej generacji. I choć wnętrze pojazdu, a raczej ilość miejsca dla pasażerów nie zachwyca, to świetny rozkład masy oraz po części aluminiowa konstrukcja podwozia sprawiają, że Audi A5 doskonale się prowadzi i jeszcze lepiej trzyma drogi. Choć pierwszej generacji niczego nie brakuje, druga ma kilka charakterystycznych elementów – do dwóch końcówek układu wydechowego po obu stronach samochodu A5 łatwo rozpoznać również po aluminiowym panelu biegnącym przez cały kokpit czy w całości cyfrowych wskaźnikach.