Ile kosztuje Audi A4?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Audi A4 - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Audi A4 prosto z salonu kosztuje średnio 159075 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 217865 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 96794 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Audi A4 nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Audi A4) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Audi A4 - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Audi A4. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Audi A4: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Audi A4 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Niezbyt duże, ale reprezentacyjne auto? To musi być Audi A4. Wyposażone w mocne silniki, minimalistyczne, choć idące z duchem czasu i designerskimi trendami wnętrze, znalazło już miliony nabywców. I nic nie zapowiada zmiany tego stanu rzeczy, bo nawet starsze generacje wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku wtórnym. Podobnie jak Audi A3 model A4 możemy spotkać z bardzo różnymi silnikami i w różnorodnych wersjach. Innowacją było zastosowanie w A4 nowoczesnej skrzyni biegów Tiptronic, umożliwiającej dokonanie wyboru między ręcznym a automatycznym trybem pracy skrzyni biegów. Choć na początku nie obyło się bez serii wad konstrukcyjnych, szybka reakcja koncernu sprawiła, że pamiętają o nich jedynie najstarsi fani motoryzacji. W 1996 roku A4 zajęła 3. miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku, a na rynku niemieckim i japońskim pojawiła się nie lada gratka – limitowana wersja B5 STW z silnikiem AZK (1,8t 240 KM), wyprodukowana w kolekcjonerskiej wręcz liczbie 55 sztuk. Pozostałe warianty są na szczęście dostępne dużo łatwiej, co z pewnością przełożyło się na niesłabnąca popularność jednego w flagowych modeli Audi.