Ile kosztuje Audi A3?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Audi A3 - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Audi A3 prosto z salonu kosztuje średnio 125417 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 167378 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 88275 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Audi A3 nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Audi A3) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Audi A3 - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Audi A3. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Audi A3: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Audi A3 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Od trzydrzwiowego, kompaktowego auta do cabrio – Audi A3 miało w swojej historii wiele odmian i wcieleń. Jednak każda z nich spotykała się z tak samo pozytywnym odbiorem i pochlebnymi ocenami zarówno użytkowników, jak i motoryzacyjnej branży. Nic dziwnego – precyzyjnie wykonane, z nienaganną linią nadwozia i szeroko rozbudowanym wersjom sprawia, że jest idealnym samochodem dla naprawdę wielu kierowców. Nowe modele A3 pojawiają się w dość ciekawym cyklu – najpierw wersja trzydrzwiowa, a potem jej pięciodrzwiowy odpowiednik Sportback. Na przestrzeni lat Audi sporo zainwestowało w różnorodność swojego najlepiej sprzedającego się auta. I to zarówno jeśli chodzi o nadwozie – tu warto wspomnieć choćby o wersji kabrio czy limuzynie – jak i to, co ukryte pod maską. Skrzynia manualna albo automatyczna dostępna w praktycznie każdym modelu i generacji, a do tego silniki benzynowe od 1,2 do 3,2 z mocą od 101 do 250 KM lub diesle 1,6 do 2,0 z mocą do 184 KM sprawiają, że zarówno całkiem spokojni jak i ceniący nieco szybszą jazdę kierowcy z błyskiem w oku zerkają na ten model Audi.